מרכז מידע

לינקים חשובים
סרטונים

כיצד מתמודדות רגשית הריוניות ויולדות בארץ וברחבי העולם בתקופת הקורונה וגם אחרי ? ניו ג'רסי

במסגרת סדרת ראיונות של נשות מקצוע מרחבי העולם בתחום הריון ולידה נפגשתי עם שירי ווינשטיין יועצת הנקה

כיצד מתמודדות הריוניות ויולדות עם האתגרים הרגשיים בתקופת הקורונה ובכלל, בארץ וברחבי העולם ?

ראיונות עם נשות מקצוע מתחום ההיריון והלידה בארץ ורחבי העולם -והפעם נפגשתי עם נעמי שוורץ - טיפול רגשי גוף, נפש, תנועה כברי, ישראל.

כיצד מתמודדות רגשית הריוניות ויולדות בארץ וברחבי העולם בתקופת הקורונה וגם אחרי ? קליפורניה

במסגרת סדרת ראיונות של נשות מקצוע מרחבי העולם בתחום הריון ולידה נפגשתי עם ליאת  סלומון דולה בסיליקון וואלי -קליפורניה

הבלוג

דיכאון אחרי לידה והמעגלים הסובבים אישה - בן הזוג

בתקופה זו של השנה של בקשות ,תחינות, חשבון נפש, משאלה, זה בלתי נמנע – הפוסט הזה מתבקש להיוולד לו כבר תקופת מה. ועכשיו, לאחר שלושה חודשים שעזבת את העיר אני נזכרת בתמונות מחיינו ממש כמו בסרט...

דיכאון אחרי לידה והמעגלים הסובבים אשה- ילדיי האהובים

שבוע שעבר עמדנו בפתחו של ראש חודש סיוון, מועד מיוחד לשאת תפילה ובאומרי תפילה על ילדיי, אני יודעת שיש לי הרבה על מה להודות ועל מה להתפלל. בבר מצווה של בני הבכור נשאתי דברים בענין שמות הילדים. לפי גישתי, הילדים בעצם מביאים את שמותיהם איתם כשהנשמה שלהם יורדת לעולם, השם, כשהוא מקבל גשמיות, מביא איתו את יעודו לאדם.

דיכאון אחרי לידה והמעגלים הסובבים אשה- אנשי המקצוע

כשהתבקשתי לחוות את דעתי בענין היה לי ברור שאין דרך אחת ויחידה שמוצלחת יותר מאחרות. היה לי ברור שגם דרך אחת לא תספיק, שיש צורך לטפל במספר דרכים בשלבים השונים של החוויה וזוהי נקודת הראות מתוך המקום האישי שלי ושל נשים אחרות שחוו ושאיתן נפגשתי.

דיכאון אחרי לידה והמעגלים הסובבים אשה – פרק ג' – האמונה

כן, אני במקום שונה, אלוקים שלי, אתה זוכר איך נפגשנו לפני 14 שנה? זו לא היתה הפגישה הראשונה שלנו, כבר נפגשנו מזמן כשבאתי לעולם ואולי יותר מוקדם. אבל לפני 14 שנה זכיתי לחוות מה שלא ידעתי שאפשר. שם, בחדר האורחים כשאני בוכה את נשמתי אליך, מבקשת את האמת שהוסתרה ממני מזה שנים.

דיכאון אחרי לידה והמעגלים הסובבים אשה- חברותיי ללא די

חברתי קרן הסבירה לי שככל הנראה יש לי דיכאון אחרי לידה ושתי חברות שלה עברו את זה. סירבתי לשמוע..צחקתי ממבוכה, מחוסר ידיעה, מפחד של אי הידיעה, ואז היא התחילה ל"איים" עלי שאם לא אגש לרופא מיידית היא תצא באמצע העבודה ותבוא לקחת אותי בעצמה. שחברה שלי תצא באמצע העבודה בשבילי ??? בגללי ???

דיכאון אחרי לידה והמעגלים הסובבים אשה – אמא יקרה

אמי לא היתה צריכה לומר דבר כדי לעזור לי עם הדיכאון אחרי לידה. כל מה שעשתה פשוט דיבר בעד עצמו. באינסטינקטים האימהיים, הטבעיים שלה, עשתה את כל הדברים הנכונים. היא ידעה את כל הדרכים אליי, את כל הדרכים בהם אוכל להתחיל את חיי מחדש אחרי הדיכאון, והרי מה הפלא ? הרי גדלתי ברחמה וחבל הטבור שלי היה מחובר אליה.

לצאת מהאפלה אל האור- דיכאון אחרי לידה כהזמנה להתחדשות

אם את, חברתך ,שכנתך או בת משפחה שלך נקלעתן לחוויה של דיכאון אחרי לידה- הבינו שיש כאן סבל שניתן לשינוי והתחדשות. אתן, כאמא אדמה ,תמצאו את הדרך וגם תצאו נשכרות. תלמדו דרכי התחדשות על עצמכן שלא ידעתן על קיומם ותרגישו את הברכה, תרגישו את האיזון.

נקודת הזינוק- לטפס מתחתית הבור של הדיכאון אחרי הלידה

כשאשה חווה דיכאון אחרי לידה ...מייג'ור (עמוק), הטיפול לדעתי ,אינו אחד ויחיד, ישנם שלבים שונים בחווית הדיכאון ולכן גם נדרשים טיפולים שונים בכל שלב.

בחיים תמיד הדברים מתפרקים ואחר כך שוב מתאחים…"- דיכאון אחרי לידה"

כשהגעתי בזמנו לרופא ואובחנתי במצב של דיכאון אחרי לידה, הוא גם הוסיף והסביר שחיי יהיו קצת שונים מהיום שאחרי. הוא אמר שעם כל שינוי משמעותי בחיי ייתכנו מצבים של "נפילות", שגם אם הגעתי לנקודת הזינוק, הנפילה לתהום יכולה לקרות כל כך מהר, אז פשוט כדאי שאהיה מודעת ומוכנה.

איך זה מרגיש להיות שפויה או משוגעת בדיכאון אחרי לידה?

במקביל, תחושות האשם מתגברות, מתרחבות ותופסות מקום נכבד ביציע של הנשמה: "אלוהים, מה עשיתי ? למה שלחתי אותה לתינוקיה ? למה ביקשתי מהאחות שתיקח אותה ? הרי יצרתי חיים ..." ולא קישרתי את זה, לא היה לי מושג. מעולם לא שמעתי נשים מדברות על דיכאון אחרי לידה

וזוהי רק ההתחלה- תחילת המשבר אחרי לידה

אני כבר פחות מחייכת, בקושי אוכלת ובעיקר מתקשרת עם אביה שצומחת בתוכי, מדברת אליה, שואלת אותה: מה קורה חמודה? לא טוב לך בפנים? קשה לך גם? תני לי סימן שאבין איך את מרגישה, שאבין מה קורה. אולי את שם בפנים תוכלי לתת לי יותר תשובות.

האם גם אתן מוכנות לשבור את קשר השתיקה ? דיכאון אחרי לידה

כאשה שחוותה דיכאון אחרי לידה ויצאה מהמשבר, הרגשתי, למדתי והבנתי שה"חלל" החברתי והציבורי הקיים בארץ בשל קשר השתיקה בענין, ממש בלתי נסבל ומקומם . כל אלו הביאו אותי לפעולה ועשיה.

ערכת "Baby Steps"

אני נרגשת לשתף את הערכה הדיגיטלית במחיר מיוחד,
כי חשוב לי שתתחילי להרגיש טוב יותר כבר עכשיו

לפרטים נוספים

תמר ליוותה אותי בתקופה הכי קשה שחוויתי (אחרי שתי הפלות). הליווי שלה מסור, אכפתי, קשוב ועמוק, במהלכו גרמה לי להיפתח ולגעת בנקודות נוספות (ללא קשר ישיר להפלות, אך השפיעו על מצבי). אני מרגישה שבזכותה הצלחתי להתרומם מהמשבר ואפילו להעצים את עצמי. העצות והתובנות שלה תמיד איתי ולעזר בהמשך חיי! תודה לך וכיף לדעת שאת שם לתמוך כשצריך!

ג. כ ממשגב

ברכת אביה הצגה עוצמתית. ראיתי אותה לאחר שעברתי דיכאון אחרי לידה וההצגה חיזקה אותי. תמר קלר שקדי מקצועית ומוכשרת מעבירה את ההצגה ברגישות ואותנטיות מדהימה. ממליצה בחום לכל אחת ואחד ללכת לראות!

יסמין אפרים צוברי, מדריכת NLP

תמר יקירה, את ממש נקודת האור בקצה המנהרה! אני מודה לך על ההתייחסות הרצינית והמעמיקה! אני יודעת ומאמינה שאצא מזה... אני מקפידה עם הספורט אתמול טניס היום שוב אופניים... ומרגישה איך האנרגיה החיונית משפרת את המצב! האמת שמאז השיחה איתך יש שיפור בהרגשה ואף חזר לי התיאבון (: תודהההה מחר כנראה אפגש עם הרופאה שלי בכל מקרה אהיה איתך בקש... פשוט תודה מכל הלב התחלתי לנשום אחרת בזכותך!

ש. א מתל אביב

בואי נהיה בקשר

כל הזכויות שמורות ברכת אביה 2020