קצת עליי

בפעם הראשונה שהפכתי להיות אמא הייתי בת 25, אחרי לידה מורכבת שהסתכמה בניתוח קיסרי חירום.  בפעם השניה ילדתי שוב בניתוח קיסרי בגיל 28. בפעם השלישית בגיל 34 נפגשתי לראשונה עם משבר רגשי נפשי. לקח זמן מה עד שהתאחיתי ממנו, הצלחתי להתחזק, לחזור לשגרה עם הרבה כוחות ותקווה. משם גם להבין את הייעוד והשליחות שעלי למלא כאן על פני האדמה. לעזור לנשים, בני זוג ומשפחות להתמודד ולצאת מהקושי הרגשי אליהם הם נקלעו בתקופה כה משמעותית, מאתגרת ומשתנה סביב ההריון והלידה.

"לקח זמן מה עד שהתאחיתי ממנו, הצלחתי להתחזק, לחזור לשגרה עם הרבה כוחות ותקווה. משם גם להבין את הייעוד והשליחות שעלי למלא כאן על פני האדמה."

ההחלטה להתמקד באופן מקצועי בתחום בריאות הנפש נעשתה ברורה. מאז חלפו מעל 14 שנה בהן אני עוסקת בהעלאת מודעות, הסברה, הכוונה והדרכה בנושא דיכאון אחרי לידה ובהריון. ובכלל במעברים רגשים סביב התקופה הזו.
אחרי מאות של הופעות עם ההצגה ברכת אביה (בעברית וערבית) מלוות בשיח עם הקהל, הרצאות, סדנאות, מפגשים אישיים עם נשים בני זוג ומשפחות ונשות מקצוע מתחום הריון ולידה, אני מרגישה מבורכת בזכות שנפלה בחלקי להיות חלק ולעזור גם לאחרות.

מנקודת מוצא זו, אני משלבת כלים מקצועיים מגוונים לתהליך הטיפולי בהם הוסמכתי:

לימודי תעודה בגישת התערבות DCI - גישה קוגנטיבית דינאמית, בית הספר לשיקום בקריית אונו.

תואר ראשון בחינוך חברתי קהילתי, מדעי הרוח והחברה - פיתוח תכניות חינוכיות חברתיות בקהילה והנחיית קבוצות - מכללת בית ברל.

מטפלת באמצעות ריצה - המכללה האקדמית בוינגייט.

מאמנת לריצות ארוכות - בית הספר למקצועות הספורט

"אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר ולהתחיל לעשות את הצעד הראשון לשינוי שלך."

ליצירת קשר

מספרות עליי

לאחר הפלה השנייה, הרגשתי שאני זקוקה לעזרה. האתר 'ברכת אביה' היה לבבי ומזמין ודרכו פניתי לתמר, תמר חזרה אליי מהר וקבענו להיפגש באותו השבוע (אלמנט המהירות משמעותי!). במפגש הראשון היא הציגה את עצמה ואת החוויה שלה, זה גרם לי להעריך אותה ואת אישיותה המדהימה על ההתחלה. המפגשים היו מגוונים ועזרו לי לרכוש כלים לחיים! בנוסף, היא עזרה לי להיפתח ולהגיע לנקודות עמוקות שהעיקו על מצבי.

לירן כ. אמא לאחד

תמר יקרה שלום רב ברצוני להודות לך, בשמי ובשם הפורום שהשתתף ביום העיון שקיימנו בנושא "דכאון אחרי לידה", על נכונותך לשתף, להציג ולחשוף בפני האחיות המפקחות, מחוזיות ונפתיות, את התהליך שעברת, מהדיכאון ועד לצמיחה, תוך כדי למידה אישית, ליווי מקצועי והעמקה- עד לעזרה לאחרים. הצלחת לרגש ולהעביר את "חווית הדיכאון בהריון ולאחר הלידה" מהידע התיאורטי ומהלמידה על......לחוויה של להרגיש את...... כמי שחוותה את הדכאון, הצגת מגוון רב של אפשרויות להתמודדות, בהן נפגשת והתנסית ואף הארת מנקודת המבט האישית את הצרכים של נשים במצבים אלה. השיח שהתקיים בחלק האחרון של הדיון, בו ענית לשאלות המשתתפות תרם מאוד אף הוא.

מירה חונוביץ, מפקחת ארצית לבריאות הציבור בדימוס

נפגשנו לראשונה לפני כשמונה שנים, תקופה שבמבט לאחור נראית מטושטשת. פתחת את דלתך ואת ליבך אלי וראית אותי בתוך המצוקה הקשה של דיכאון אחרי לידה. הזכות לראותך בהצגה ברכת אביה פתחה לי ובעיקר לבן זוגי ולמשפחתי את ההזדמנות להבין מה קורה לנו ולהתחיל לעלות בחזרה למעלה. אני מרגישה שיש לך חלק משמעותי מאוד בדרך שלנו. כבר אז, כמו עכשיו, נדהמתי לגלות את נדיבות ליבך ואת רצונך הכנה להושיט יד לאישה בתוך כאבה.

אור ש. ממשגב

תמר יקרה שלום רב תודה ענקית על ערב כל כך מרגש שהשאיר בנו רשמים עמוקים, מונולוג זה חידד אצלנו את ההבנה עד כמה חשובה ההקשבה לנשים אחרי לידה לעזור להן להשמיע את קולותיהם, לבדוק לשים לב, לפקוח עיניים, לתרום ולעזור בהעלאת המודעות של האשה וסביבתה לסימפטומים, לגרום לעיניים להיפקח, לשבור את קשר השתיקה ולשנות את הסטיגמות. הצגת יחיד "ברכת אביה", הצגה שנונה, סוחפת מוגשת בצורה מושלמת, מעבירה באומץ לב מונולוג של אשה שחוותה דיכאון אחרי לידה ונפגשת עם חברה המתמודדת עם המשבר. בתור מיילדת ומנחת קבוצת נשים לפני לידה. במהלך לידה ואחריה מונולוג זה מהווה חלון הזדמנויות לגעת במספר רבדים: שבירת קשר השתיקה בנושא זה, הגברת המודעות לסימני מצוקה מציאת דרכי התמודדות ודרכי טיפול, הצגת חובה לכל מטפל הבא במגע עם נשים סביב הריון ולידה, ממליצה בחום.

מלכה נוקריאן, מיילדת בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים, מעבירה סדנאות הכנה ללידה ומפעילה קבוצות תמיכה לנשים שעברו לידה שקטה.

תמר יקרה! רציתי להודות לך כרכזת הקורס בשם האחיות שהשתתפו בקורס ליווי הריון אישי בשירותי בריאות כללית. צפינו בהצגה פעמיים ובכל פעם מחדש נגעת, ריגשת ועוררת בנו את המחשבות והתחושות המלוות אותנו כאחיות במפגשים עם נשים הרות ויולדות בתקופה משמעותית בחייהן. אנו מודות לך על שנתת לנו את ההזדמנות לצפות בסיפור האישי שלך בצורה ייחודית ואמיתית כל כך. בשיחת הדיון העשרת אותנו, נתת לנו לראות נקודות מבט נוספות על הגישה לנושא, על אפשרויות הטיפול. חיזקת את תפקידנו כאחיות המטפלות בנשים ובבני משפחתם. יישר כוח על פועלך זה ונשמח להזמינך בכל עת לכנסים וקורסים נוספים. מאחלות לך בהצלחה בהמשך, בכבוד רב.

ריקי זלכה, רכזת בריאות האשה בכללית

בואי נהיה בקשר

כל הזכויות שמורות ברכת אביה 2020