פרטים נוספים אודות

Home / פרטים נוספים אודות

שמי תמר קלר תושבת כרמיאל על ציר משגב, נשואה בשנית ואם לשלושה ילדים מקסימים. גם לי זה קרה, במקום, בזמן, במספר הלידה ובתנאים הכי לא צפויים- חוויתי משבר נפשי ודיכאון אחרי לידה. שלישית או יותר מדויק : ניתוח קיסרי שלישי.

כאשה שחוותה דיכאון אחרי לידה וקיבלה את התמיכה המתאימה בתוך הבית, החלטתי לשתף את הנשים שסבבו אותי בחוויה, מתוך הצורך להמשיך ולהתחזק בדרך ולמצוא תמיכה לעצמי, מקום לשיתוף ולגיטימציה. החיפוש אחר המענה חשף אותי לתגובות שבישרו על קשר שתיקה רחב בנושא. כשבמקביל אלו ששיתפו באותה חוויה, ביקשו לשמור את הכל בסוד. באותם רגעים הייעוד קרא לי מבפנים: לפרום את הקשר ולהתחיל בעשיה. הצטרפתי לפרוייקט “אם לאם בקהילה” – תוכנית לתמיכת נשים בהריון ואחרי לידה וליוויתי נשים ומשפחות מספר שנים.

ככל שהתרחבה פעילותי כך הלכה וגדלה הלמידה לכדי תובנות… ממש כמו בלידה טבעית-הכי טבעית והיחידה הטבעית שהיתה לי. התובנות שעלי להרחיב את תרומתי לקהילה בכללה על כל גווניה: נשים , בני זוג, משפחות אנשי מקצוע, מטפלים ועוד במטרה :

1. לשבור את קשר השתיקה בנושא.

2. לשנות את הסטיגמות / הסטריאוטיפים.

3. להגביר את המודעות לסימפטומים, להתמודדויות, ולדרכי הטיפול.

4. להדגיש את חשיבות התמיכה של המעגלים החברתיים הסובבים אשה החווה דיכאון לאחר הלידה (בן זוג, משפחה מורחבת, חברים, מקומות עבודה ).

5. לחזק נשים, בני זוג ומשפחותיהם בתהליך, לאפשר להם לראות את ה”אור בקצה המנהרה”, לדעת שאפשר לצאת מזה ושהם לא לבד.

6. להבין את מה שמסתתר מ”אחורי הגלוי” הקיים בחוויה שכזו : שזוהי הזדמנות לברכה, אות וסימן לשינוי שצריך לקרות בחיים.

לשם כך ייסדתי את התכנית :”ברכת אביה “. תכנית חברתית קהילתית להעלאת המודעות לקשיים רגשים ודיכאון בהריון ואחרי לידה. התכנית מגוונת וכוללת את ההצגה “ברכת אביה”, סדנאות העצמה, מפגשים פרטנים של ליווי ותמיכה, ביקורי בית, מוקד פניות להסברה ראשונית. וכעת גם ערכת התמיכה הדיגיטלית.

בהכשרתי אני מגיעה מתחום החינוך החברתי קהילתי – תואר b.ed בפיתוח תוכניות חברתיות, והנחיית קבוצות, בעלת הכשרה להתערבות בגישת – DCI הגישה הקוגניטיבית דינאמית מטעם בית הספר לשיקום בבריאות הנפש, אקטיביסטית, מנהלת מרכז פנאי חברה וקהילה בעמותת אנוש סניף כרמיאל.

no 3-5
no 1 -3
Contact Us

ניתן לשלוח מייל ואשתדל לחזור אליך בהקדם, תודה תמר

Start typing and press Enter to search